Szczeniak w nowym domu

Warto wiedzieć » Szczeniak w nowym domu

Klatka
Każdy hodowca zachęca do używania składanej klatki, która dla labradora musi mieć wymiary co najmniej 90x 60x 70 cm. Większość ludzi nabywających szczeniaka jest zbulwersowana tym pomysłem na początku, ale z biegiem czasu docenia jego zalety.
Klatka, po pierwsze uświadamia twojemu pupilowi, że nie może cały czas przebywać w twoim towarzystwie, zabezpiecza twoje meble i buty przed potencjalnymi gryzoniami, ale przede wszystkim, daje szczenięciu coś, co jest ‘jego własnym kawałkiem podłogi’. Oczywiście klatka nie może stać się więzieniem, na które twój pies jest skazany wiele godzin dziennie.
Ponadto składana klatka może być użyteczna, gdy podróżujemy z psem. Niektóre hotele wpuszczają zwierzęta tylko pod warunkiem, że właściciel zagwarantuje, że jego pupil nie pożre hotelowych mebli.

Naczynia na jedzenie i wodę
Będą potrzebne dwie miski, najlepiej ze stali nierdzewnej, jedna na jedzenie, druga-nieprzewracająca się-na wodę. Pamiętaj, że bez względu na porę roku twój pies musi mieć w każdej chwili dostęp do świeżej, czystej wody.


Podróż do nowego domu
Jeśli zamierzasz udać się ze swoim nowym szczeniakiem w daleką podróż do domu, poinformuj o tym hodowcę, żeby ten mógł dostosować jego pory karmienia do czasu podróży, i aby nie narażać malucha na chorobę lokomocyjną.
Jeśli zamierzasz podróżować ze szczeniakiem samodzielnie, wtedy klatka podróżna jest rzeczą niezbędną dla bezpieczeństwa psa i twojego. Pamiętaj, że zdenerwowany i zdezorientowany szczeniak może narobić wiele hałasu’ (Hopkinson 2000:31-33).